Světelné volání Varocom

Varocom  německé firmy VAROLUX - Technik Gerätebau GmbH je komunikační systém pacient-sestra , někdy chybně označovaný jako světlená signalizace. Varocom je připraven, kromě světelného volání, i na hlasovou komunikaci přes klasické telefony, celulární telefony DECT (Handy)a na připojení systému vyhledávání osob (PSA, Paging)

Varocom je sběrnicový systém s decentralizovaným řízením. Základními stavebními kameny jsou pokojové světlo fungující jako řídící jednotka, volací tlačítko a tlačítko pro přítomnost personálu na pokoji. Jednotlivé pokoje se propojují sběrnicí tvořenou čtyřmi páry metalických vodičů včetně rozvodu napájení 24VDC. Jedná se o velice flexibilní systém, který lze vystavět v libovolné konfiguraci. Nově byl systém Varocom doplněn o rodinu bezdrátových volacích tlačítek FUFI. Bezdrátové volací tlačítko nosí pacient na ruce jako náramkové hodinky nebo na krku jako přívěsek. Toto mobilní tlačítko umožňuje aktivovat světelné volání z kteréhokoliv místa střeženého prostoru.

Sběrnice propojující jednotlivé pokoje zakončuje skupinová řídící jednotka, která tvoří propojovací bod pro

  • PC s vyhodnocovacím SW
  • systém pro vyhledávání osob (PSA)
  • Pbx (DECT)
  • spojení s dalšími systémy Varocom (noční provoz, patrová světla,...)
  • sběrnice displejů (pokojové nebo velké (alfa)numerické 60-100mm)

K vyhodnocení je k dispozici originální SW v angličtině, němčině a češtině. Pomocí SW můžete nejen prokázat, ve kterém okamžiku volání personálu o pomoc ze strany klienta vzniklo, ale také kdy se personál (sestra) ke klientovi dostavil. Lze tedy jednoduše dokladovat reakční dobu personálu na volání klienta.

Pomocí SW lze také efektivně spojit několik systémů Varocom do jedné skupiny (např. noční provoz s menším počtem personálu). Na displejích systému je v tomto případě vždy jednoznačně identifikováno místo volání. Odpadají tak dobře známá, avšak nepříliš přehledná patrová světla.

Základní varianty systému Varocom jsou
  • Varocom 1000 skupinové vyhodnocení
  • Varocom 2000 vyhodnocení dle pokoje
  • Varocom 3000 vyhodnocení dle lůžka

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat a domluvit si demonstrační ukázku světelného volání. Náš zástupce Vás bezplatně navštíví ve Vaší firmě a na plně provozuschopné tabuli předvede všechny možnosti našeho zařízení. Na naší kontaktní adrese Vás rádi přivítáme kdykoliv a opět pro Vás můžeme zajistit předvedení našich zařízení v naší předváděcí místnosti nebo u vás.

Podklady pro projektování v PDF formátu jsou k dispozici  stejně jako katalog komponet systému Varocom a referenční listina zde nebo v sekci "Ke stažení".


 

 

Novinky a zajímavosti

Nová adresa

Věnujte prosím pozornost následujícímu sdělení. Společnost TDW Telecom s.r.o. se přestěhovala. Nyní nás najdete v ulici Na Jarově 2425/4, Praha 3...»

Desifix

Desinfekční stojan DesiFix Dezinfekční stojan s dávkovačem dezifekčních prostředků a odkapávací miskou je určen k mobilnímu nasazení ve všech prostorách, kde...»