Energetický management

Energetický Management

Zařízení, která dokážou zpracovat teplo ze slunce, je na trhu několik druhů. Solární termické systémy mohou například skvěle fungovat v regionech, kde jsou vysoké nároky na vytápění (za podmínky, že je v tomto regionu hodně slunečních dní). Solární energie může výrazně pomoct při vytápění, a to do pozdního podzimu nebo i během zimy. Ačkoliv jsou solární termické systémy (kolektory) už trochu z módy, patří tato metoda využití sluneční energie k jednoduché a cenově dostupné. Pokud je rozvod tepla integrován do chytrého domu, může se jednat o bezplatný transport energie do místností, kam nedopadá přímé sluneční záření a je zde tedy logicky potřeba vytápět. Energie, která je kompletně zdarma.
Fotovoltaické systémy přeměňují energii ze slunce na elektrický proud. Elektrický proud bude hrát v následujících letech důležitou roli. Donedávna byly elektromobily hračkou vyvolených, dnes s nimi běžně na jedno nabití ujedeme stovky kilometrů. Zejména u elektrické energie je velmi důležitý rozvod a správné využití.

Sluneční energie má jednu podstatnou nevýhodu – není k dispozici vždy, když je jí třeba. Energetický management je tak nyní důležitější než kdykoli předtím. Pokud dříve FVE vyráběla přebytky, dodával je majitel do rozvodné sítě za vysokého zisku. To už ale není možné. Vyrábět energii pro vlastní spotřebu a neplýtvat jí je klíčovou přidanou hodnotou. V chytrém domě je to ale hračka. Mnoho spotřebičů v domě není závislých na nepřetržitých dodávkách proudu a mohou pracovat v době, kdy slunce svítí. V mnoha případech k tomu patří i nabíjení elektroauta.

 

 

 

 

Novinky a zajímavosti

Nová adresa

Věnujte prosím pozornost následujícímu sdělení. Společnost TDW Telecom s.r.o. se přestěhovala. Nyní nás najdete v ulici Na Jarově 2425/4, Praha 3...»

Desifix

Desinfekční stojan DesiFix Dezinfekční stojan s dávkovačem dezifekčních prostředků a odkapávací miskou je určen k mobilnímu nasazení ve všech prostorách, kde...»