Senzorika

Informace o relevantních hodnotách dodávané systému, jsou pro správné fungování Real Smart Home zásadní.
Rozeznání přítomnosti

Rozeznání přítomnosti v domě a také v každé místnosti je důležité pro většinu funkcí v chytrém domě. Pohybový senzor by měl být v každé místnosti. Pohyb a s tím spojená přítomnost je bezesporu ta nejdůležitější informace v každé místnosti. Ovlivňuje regulaci teploty, audio, osvětlení, stínění, alarm, …, a takto můžeme pokračovat ještě dlouho. V místnostech, kde se spí, se v noci zapne světlo tlumeně, aby nám pomohlo např. při cestě na toaletu. V jídelně a obývacím pokoji je také důležité pracovat s přítomností. A pokud si večer na pohovce čteme a nehýbeme se, nemělo by se vypnout. Informaci o pohybu využíváme v Real Smart Home pro ovládání osvětlení, audia, vytápění nebo jednoduše řečeno: ke všemu.

Měření teploty

Pohoda a komfort se odvíjejí od mnoha faktorů. Rozhodující faktor je ale teplota. Měření teploty je jistě jedno z nejstarších měření, které lidstvo kdy vymyslelo. Momentálně se ve většině Loxone ovládacích prvků nachází teplotní senzor a díky tomu si s měřením teploty nemusíme dělat žádné starosti. Teplota se musí měřit v každé místnosti. Moderní domy mají velkou setrvačnost, a proto musíme měřit teplotu v každé místnosti zvlášť, abychom na tuto skutečnost mohli reagovat.

Záplavový senzor

Používá se pro Technický alarm a dokáže zabránit velkým škodám. Většina myček nádobí má tuto funkci vestavěnou a v případě chyby odpojí přívod vody. Senzor úniku vody by měl být v místnostech, kde se používá voda a není zde zamýšlen dostatečný odvod v případě havárie.
Tento druh senzoru se také může používat v případě varování před špatným počasím. Dojde k zatopení vašeho sklepa v případě přívalového deště? Možná je na místě použít varování formou záplavového senzoru. Detekce je velmi jednoduchá a efektivní. Pokud kontakty senzoru zaplaví voda, vyvolá se alarm.

Senzory tříštění skla

Pro podpoření zabezpečení domu před neoprávněným vniknutím slouží detektory tříštění skla. Okenní a dveřní kontakty nejsou pro spolehlivé rozpoznání narušitele dostačující. Proto jsou právě senzory tříštění skla vhodné jako doplněk k pohybovým senzorům. Tato technologie se využívá již mnoho let a je velmi spolehlivá.

Okenní kontakty

Okenní nebo také dveřní kontakty slouží pro rozpoznání stavu okna/dveří a je možné je využít pro alarm nebo různé komfortní funkce. Dle typu okna je vhodné rozpoznávat různé stavy (otevřeno, zavřeno, vyklopeno). Okenním kontaktem je možné zabránit stínicí technice, aby sjela v případě, že jsou dveře na terasu otevřené. Dokonce je možné sledovat ve vizualizaci, které dveře/okna jsou otevřené a které nikoliv. Tato funkce je obzvlášť užitečná, když obyvatel opouští dům a blíží se bouřka. Technologie kontaktu (často nazývána Reed kontakt) je velmi jednoduchá: funguje na principu magnetu a je velmi spolehlivá.

Kouřový detektor

Pro zvýšení bezpečnosti v domě se používají požární detektory. Jejich úkol je identifikovat kouř a varovat uživatele domu. Ochrana majetku jde ruku v ruce a je zřejmá. Detektory kouře by měly být standardní součástí domu stejně, jako patří ABS do standardní výbavy každého automobilu. Kouřové detektory by měly být instalovány minimálně do každé místnosti, ve které se zdržují lidé. Detektory mají vlastní integrovanou sirénu a fungují (většinou z baterie) naprosto autonomně. Požární detektory od Loxone mají komunikační rozhraní, přes něž je možná integrace do chytrého domu i s návazností na další technologie v domě.

 

Meteostanice

Skoro nic nezaměstná člověka tak jako počasí. Téměř vše, co děláme, ovlivňuje počasí. Přesto, že je nám nejlépe venku, stavíme domy tak, aby odolaly každému počasí. Na jednu stranu venkovní senzory dávají zajímavé informace nám. Na druhou stranu dodávají data, která jsou důležitá pro chytrý dům. Slunce svítí, interiér se otepluje a paprsky slunce dopadají na okna téže místnosti → aktivace stínění. Velmi důležitá je také přesné měření rychlosti větru, aby byla naše stínicí technika v bezpečí.

Loxone Online Services

Weather Service  -  Díky naší službě Caller Service dostanete profesionální předpověď počasí na Váš Miniserver. Tato data budou použita pro stínění, vytápění a další.

Caller Service  -  • Když na to přijde, budete vždycky v obraze.
• V případě alarmu o něm budete ihned vědět a také na něj reagovat:
o Jakmile dojde k vyvolání alarmu, Váš Miniserver Vám zavolá.
o Díky zpětnému kanálu na něj můžete ihned reagovat a to např. zrušením.
• Nastavte si individuální zprávy:
o Váš Miniserver Vám zavolá například při úniku vody nebo třeba v případě, že máte po západu slunce otevřenou garáž…

 

 

Novinky a zajímavosti

Nová adresa

Věnujte prosím pozornost následujícímu sdělení. Společnost TDW Telecom s.r.o. se přestěhovala. Nyní nás najdete v ulici Na Jarově 2425/4, Praha 3...»

Desifix

Desinfekční stojan DesiFix Dezinfekční stojan s dávkovačem dezifekčních prostředků a odkapávací miskou je určen k mobilnímu nasazení ve všech prostorách, kde...»